FÉNYVÉDELEM: KÉSZÍTSÜK FEL BŐRÜNKET A NAP SUGARAIRA LÁGYLÉZERREL

2024.08.15

A fényvédelem ma már nemcsak napkrémek segítségével érhető el. A lágylézer infravörös sugarai is természetes védelmet alakítanak ki az UVB-sugarak ellen.

A fényvédelem fontosságát napjainkban senki nem kérdőjelezi meg. A napfény nélkülözhetetlen a D-vitamin termelődéséhez, azonban az eltúlzott napozás számos bőrproblémát, így leégést és hosszú távon bőrrákot is okozhat. A napsugárzás káros hatásai ellen az év minden szakában védekezni kell, de a kérdés különösen előtérbe kerül nyáron, amikor sokkal kitettebb bőrünk az UV-sugárzásnak. Ma már számos arckrém, sőt, alapozó tartalmaz kémiai vagy fizikai fényvédő összetevőt. Van, akinek nem kényelmes használni ezeket a termékeket. Számukra különösen fontos lehet, hogy friss kutatások szerint ha bőrünket közeli infravörös fénnyel kezeljük, például a Safe Laser 500 vagy 1800 infra készülékkel, akkor egy 15 faktoros természetes fényvédelem alakul ki a bőrünkben. Hogy lehetséges ez? Ennek járunk utána ebben a blogposztban!

A különböző színű fénysugarak hatása a bőrünkre

A napfény sok színű elektromágneses sugárból áll össze. A sugarak különböző hullámhosszúságúak, ezek szerint változik a színűk. A sugarak egy részét képes a szemünk érzékelni, ezt hívjuk látható tartománynak. A hullámok hosszát nanométerben mérjük. A látható fények hullámhossza 400-700 nanométer között van.

A látható tartománynál alacsonyabb hullámhosszú sugarakat nevezzük ultraibolya sugaraknak, UV betűkkel jelöljük őket. Egy részük, az UVA és UVB sugarak áthatolnak a légkörön és elérik a bőrünket. Az UV-A sugárzás képes mélyebben behatolni a bőr rétegeibe, ez okozza a bőr öregedését és a hosszú távú károsodásokért is ez felel. Az UV-B sugárzás főként a bőr felső rétegét érinti, ami leégésekhez és azonnali bőrkárosodáshoz vezethet. Ezek ellen a sugarak ellen védekezik a bőr a lebarnulással. A barna színt adó melanin hivatott védeni a sejtjeinket a káros hatásoktól. Ha túl hirtelen, nagy dózisban kapjuk a napfényt, akkor a bőrünket a melanin sem képes megvédeni. Ezért használjuk plusz védelemként a napvédő kozmetikumokat és - a legújabb kutatási eredmények szerint- használhatjuk akár a napozást megelőző lágylézeres kezelést is.

A napsugarak másik nem látható spektrumát, ahol magas a fénysugarak hullámhossza - azaz 700 nanométer feletti, – nevezzük infravörös sugárzásnak. Ezt a fénytípust sem látjuk, de általában hő formájában érzékeljük. Az infravörös sugarak egy része pozitív hatással van a szervezetünkre, aktívvá téve sejtjeinket beindítja szervezetünkben a regenerálódási folyamatokat. Ez azt jelenti, hogy betegségekből gyorsabban felépülünk, meggyógyulunk, vagy sebeink gyorsabban és szebben gyógyulnak. Ezt a jelenséget nevezzük biostimulációnak. Ez a lágylézerek működésének lényege. A Safe Laser készülékek is meghatározott hullámhosszúságú infravörös és vörös sugarakat bocsátanak ki, amivel hozzájárulhatunk számos betegségből való kigyógyulásunkhoz.

Mit tud még a lágylézer? Védi bőrünket a leégéstől!

A legújabb kutatási eredmények szerint a lágylézer készülékek infravörös és vörös fényükkel nem csak a sérülések gyógyítását gyorsítják, hanem előkészítik a bőrt az intenzív UV-sugárzásra is. Ha meghatározott mennyiségű infravörös fénnyel sugározzuk a bőrt, az védi a sejteket a későbbi, napozás során minket érő és károkat okozó UV sugárzásokkal szemben.

További vizsgálatok arra is rámutattak, hogy az infravörös fény hőmérsékletfüggő hatása is fontos tényező. Egyes kutatások SPF vizsgálatok segítségével mutatták ki, hogy a bőr hőmérsékletének növelése a fényvédelem hatékonyságát is növeli, tehát a lágylézerek hőhatása is növeli a bőr védekező képességét.

Az infravörös és UV fények kölcsönhatása szintén fontos szerepet játszik a bőr védelmében, különösen akkor, ha a reggeli infravörös besugárzást használjuk a bőr előkészítésére. Az infravörös előkondicionálás hatékonysága megerősíti, hogy a leghatékonyabb fényvédelem érdekében érdemes az infravörös fényt és a látható fényt együtt alkalmazni. Tehát egy előnapozás, gyengébb napon való rövidebb idejű tartózkodás (mint mikor megfürdetjük arcunkat a kellemes tavaszi napsütésben), és a napozás időszakában egy reggeli lágylézeres arckezelés a legtökéletesebb megoldás arcunk/bőrünk védelmére. Ráadásul ilyenkor bőrünk regenerációs képessége is javul.

Azt már eddig is tudtuk, hogy a lágylézerünk biostimulációs azaz regeneráló hatását használhatjuk, ha mégis leégtünk kicsit a napon. Gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatásuk révén hamarabb elmúlik a megégett bőr pirossága és tudunk aludni éjszaka, mert a fájdalom is csitul. Az pedig már tényleg csak a hab a tortán, hogy Safe Laser készülékünk a kollagéntermelés elősegítésével kulcsfontosságú szerepet játszik a bőrünk rugalmassának és feszességének megőrzésében.

Összefoglalva lézerezd az arcod napozás előtt a reggeli órákban a fényvédelemért, és lézerezd magad napozás után, hogy semlegesítsd a napsugárzás okozta károkat a bőrödben! A Safe Laser lágylézer készülék a legjobb társ, ha fényvédelemről van szó!